Abu Garcia

Abu Garcia

Nüüdisaegne kalastusvarustuse kaubamärk; tootmise ja turustamisega tegelev ettevõte.
Algselt kaks eraldi ettevõtet: ABU Rootsis ja Garcia Corporation USA-s. Viimane kandis alguses nime Charles Garcia & Company ning tegutses aastatel 1947-1978. Garcia oli USA-s juhtivaid ettevõtteid kalastusvarustuse impordi ja turustamise alal, nt turustas ta juba 1947. aastast prantslaste kuulsat spinningurulli Mitchell 300. Aastast 1950 hakkas Garcia Corporation turundama ka ABU rulle, esmajoones kuulsat multirulli Ambassadeur. Aastail 1979-1980 kandis ettevõte nime Garcia Tackle Company; 1980 aga omandati ABU (mis kuuluski juba aastast 1975 erinevatele USA firmadele) ning ettevõtte uueks nimeks võeti Abu Garcia.

Vahepeal kuulus Abu Carcia korporatsiooni Pure Fishingkoosseisu, 2007. aastast ettevõttele Jarden Corporation. 2016. a omandas Jarden Corporation´i suurkorporatsioon Newell Rubbermaid.

Kui ABU tootis ja turustas esmajoones spinningurulle ja lante, siis Abu Garcia laiendas kaubamärgi ritvadele, rõivastele, kottidele, õngenööridele jne. Euroopa turu jaoks rõhutatati veel aastaid kaubamärgi soliidset seotust Euroopaga: reklaamlausungi ja vastava embleemi abil teavitati avalikkust sellest, et ollakse Rootsi kuningakoja varustaja kalastustarvetega.

Viimati: september, 2018

Vaata lisaks:

Mörrum Spinner (lipplant)
Mörrum (rull)
Ambassadeur (rull)
Abulon
Abumatic
ABU
Hi-Lo