Otsingu tulemused:

1. Ümarmokad (Cyclocheilichthys)
2. Aadria meri
3. Aafrikaparrakad (Enteromius) 2
4. Aasia angersäga (Clarias batrachus)
5. Aavoja veehoidla (Ülejõe veehoidla)
6. Abakala (Ballerus ballerus)
7. Abiogenees
8. Adamson Amandus
9. aer
10. aerjalalised (kopepoodid)
11. Ahing (västar; angerjaahing)
12. Ahja jõgi (Tilleoja, Tille jõgi, Taevaskoja jõgi, Aarna jõgi)
13. Ahtuba
14. Ahven (Perca fluviatilis)
15. Ahvenajärv (Nelijärve Ahvenajärv, Aegviidu Ahvenajärv, Linaleo järv)
16. Aiauss
17. ainupõlvsed
18. Akuraid (Narcine)
19. Alajärv (Saaluse Alajärv, Saaluse järv, Kõverjärv, Veskijärv)
20. Alakonnu järv (Kuajärv, Alakonu järv, Alakunnu järv, Jussi järv)
21. albatrossid
22. Alkalitroofne järv (lubjatoiteline järv, allikatoiteline järv)
23. Allveevahimees
24. Amago (Oncorhynchus rhodorus)
25. Ameerika merikurat (Lophius americanus)
26. Amudarja
27. Amuur
28. Amuuri paljaslõug (Acheilognathus asmussii)
29. Amuuri tuur (Acipenser schrenckii)
30. Anemomeeter
31. Angerja oja (Angerja jõgi)
32. Angerjaõngejada
33. Angerjas (Anguilla anguilla)
34. Angerjas (pärimus)
35. Angerjas jaapani köögis
36. Angerjasöömise ajaloost
37. Angerjaõngejada
38. Angersägad (Clarias)
39. Angulas
40. Anisakiaas (anisakidoos)
41. Anisakiidid (Anisakidae)
42. Anne kanal
43. Anšoovis ehk hamsa (Engraulis encrasicholus)
44. Anšoovislased (Engraulidae)
45. Anšoovistülka ehk anšooviskilu (Clupeonella engrauliformis)
46. Antagonism
47. Araabia meri
48. Arapaima
49. Arktika paalia ehk mägihõrnas (Salvelinus alpinus)
50. Arteesia vesi
51. Astelraid (Dasyatis)
52. Astelraid 2 (Bathytoshia)
53. Astelraid 3 (Hemitrygon),
54. Astelraid 6 (Fontitrygon)
55. Atla jõgi
56. Atla laht
57. Atlandi heeringas (Clupea harengus)
58. Atlandi koonhai (Rhizoprionodon terraenovae)
59. Atlandi minkhai (Paragaleus pectoralis)
60. Atlandi musthai (Apristurus laurussonii)
61. Atlandi polaarhai (Somniosus microcephalus)
62. Atlandiraid (Atlantoraja)
63. atraktant (atrahent)
64. Austraalia tuun ehk pikksaba-tuun (Thunnus tonggol)
65. Baikal
66. Balzer
67. Barramundi
68. Bass
69. Bellingshausen
70. Beluuga (Huso huso)
71. Bentaal
72. Bentos
73. Bete
74. Bete Krokodil
75. Biofilter
76. Bioturbatsioon
77. Birdeye
78. Birjussa
79. bissa
80. Borneo jõehallhai (Glyphis fowlerae)
81. Botvinja
82. Brahmaputra
83. Briis
84. Buran (mootorsaan)
85. Canvey saare elukas
86. Castingu MM
87. Chessie (veekrüptiid USAs)
88. Cooki saared
89. Coruhi forell (Salmo coruhensis)
90. Cousseau süvarai (Bathyraja cousseauae)
91. Creme
92. D.A.M.
93. Daing
94. Dirhami laht
95. Donburi
96. Doonau särg, ka neitsisärg (Rutilus virgo)
97. Ebabootsiad (Parabotia)
98. Ebaküürselg-mägiparrak (Hypselobarbus pseudomussullah)
99. Ebisu (jaapani kalajumal)
100. Eesjärv (Tartussaare Eesjärv, Tartusaare järv, Ratassaare järv)
101. Eesti jõgede loend
102. Eesti järved
103. Eesti järvede loend
104. Eesti Kalur
105. Eesti lahed (tähestikuline loend)
106. Eesti Merekool
107. EFTTA
108. Elango, Julius
109. Emajõe Lodjaselts
110. Emajõgi (Suur-Emajõgi)
111. Emakala (Zoarces viviparus)
112. End, Albert Arvo
113. Endla järvestik
114. Erikson, Juhan (kalatööstur)
115. Erinarkid (Heteronarce)
116. Erm Vaike
117. Estonia järv (Estonia paisjärv, Hundiaugu paisjärv)
118. Euroopa ingelhai (Squatina squatina)
119. Euroopa kilu (Sprattus sprattus)
120. Fenkol (apteegitill)
121. Flambeau
122. Fotofoor
123. Friteerimine
124. Gangese jõehallhai (Glyphis gangeticus)
125. Garum ja liquamen
126. Gupi (Poecilia reticulata)
127. Hõbesilmad (Chanodichthys)
128. Haamerhai (Eusphyra blochii)
129. Haid kulinaarias
130. Hailiha nimekujud
131. Hakk-kala
132. Hallhaid (Carcharhinus)
133. Hammassärg (Rutilus frisii)
134. Harilaid
135. Harilik liivhai (Carcharias taurus)
136. Harilik meriangerjas (Conger conger)
137. Harilik merilohe (Trachinus draco)
138. Harilik mullauss (maauss)
139. Harilik pagrus (Pagrus pagrus)
140. Harilik pardkala (Barbus barbus)
141. Harilik samethai (Zameus squamulosus)
142. Harilik taimen (Hucho taimen)
143. Harilik vasarhai (Sphyrna zygaena)
144. Harilik vihmauss ehk ööuss (Lumbricus terrestris)
145. Harjasliimukas (Hediste diversicolor)
146. Harju alamvesikond
147. Hauapüük
148. Haug püügikalana
149. Haug toidukalana
150. Haugasraid (Aetobatus)
151. Heeringalised (Clupeiformes)
152. Heeringauss (Anisakis simplex, ka Anisakis marine)
153. Heeringlased (Clupeidae)
154. Heik (Hake) kalanimedes
155. Heintz Karl
156. Helepardlikud (Mystacoleucus)
157. Heleraid (Leucoraja)
158. Hensen, Victor
159. Hi-Lo
160. Hiid-vasarhai (Sphyrna mokarran)
161. Hiinatrullid (Yunnanilus)
162. Hiiu-Kärdla kalameeste elust 1920-ndatel
163. Hink, harilik hink (Cobitis taenia)
164. Hobukaan (Haemopis sanguisuga)
165. Hobulaiuskraadid
166. Hollandi kaste
167. Homaarlased (Nephropidae)
168. Hulkharjasussid (Polychaeta)
169. Hõbekoger (Carassius gibelio)
170. Hõimkond
171. Hõõrhammas (Mylopharodon conocephalus)
172. Hämarhaid (Scymnodalatias)
173. Hülgepüük
174. Iilastuli
175. Imiussid (Trematoda)
176. Indo-Vaikne ookeaniala
177. Invincible (Nilsu)
178. Irrawaddy jõehallhai (Glyphis siamensis)
179. Jaala järv (Jala järv) [Kurtna järvestik]
180. Jaapani koger (Carassius cuvieri)
181. Jaapani lahitshai (Hemitriakis japanica)
182. Jaapani saaghai (Pristiophorus japonicus)
183. Jahumardika vastne (jahuuss)
184. Johannes Vares
185. Jussi järved
186. Juust õngesöödana
187. Jõe-uusmudil (Neogobius fluviatilis)
188. Jõehallhaid (Glyphis)
189. Jõemõisa-Kaiu järvestik
190. Jõesilm (Lampetra fluviatilis)
191. Jõuga järvestik (Jõuküla järvestik)
192. Jägala jõgi (Kehra jõgi, Kiigumõisa jõgi, Kigumõisa jõgi)
193. Jämesabaraid (Urolophus)
194. Järveelustik ehk limnobios
195. Järvekoletised
196. Järvepää järv (Järvepera järv, Kahkva järv)
197. Jäseraid (Cruriraja)
198. Jääpüük
199. Jäärauad
200. Küürselg-mägiparrak (Hypselobarbus mussullah)
201. Kaanid (Hirudinea)
202. Kaarmise järv (Karmise järv)
203. Kaaviari ajaloost
204. Kaheksakant kõduuss (kõduuss, leheuss, samblauss)
205. Kahvamine
206. Kalakaitse ajalugu (Eesti)
207. Kalakaste
208. Kalakasvatus
209. Kalakasvatus Eestis
210. Kalamüüdid ja müütilised kalad
211. Kalandus
212. Kalanduskoda
213. Kalaparv
214. Kalifornia ameerikasärg (Hesperoleucus symmetricus)
215. Kalurite loitse ja ütlusi
216. Kaluuga (Huso dauricus)
217. Kapimaa kõblasnina (Callorhinchus capensis)
218. Karelestad (Hippoglossoides)
219. Kartul
220. Karujärv (Järumetsa järv, Järvemetsa järv)
221. Karula järved (artikkel Eesti Loodusest)
222. Kasari jõgi (Teenuse jõgi, Tiinuse jõgi, Sipa jõgi)
223. Kaspia tülka (Clupeonella caspia)
224. Kaspiasutt (Caspiomyzon wagneri)
225. Katsuobushi
226. Kaussjärv (Rõuge Mõisajärv)
227. Kavalla-kuningmakrell (Scomberomorus cavalla)
228. Kentsi järv (Aru paisjärv, Kentsi paisjärv, Annikoru järv)
229. Kidata konks
230. Kiidjärve veskijärv (Kiidjärve paisjärv)
231. Kiinide vastsed
232. Kiisk (pärimus)
233. Kilttursk e pikša (Melanogrammus aeglefinus)
234. Kilu nimelugu
235. Kinnine haspelrull
236. Kinnise rulli ehitus
237. Kirptirgu sidumise sõlm 1
238. kiviahvenlased (Serranidae)
239. Kivitrullingud (Nemacheilus)
240. Koerhaid (Scyliorhinus)
241. Koerhailased (Scyliorhinidae)
242. Koger (Carassius carassius)
243. Kogred (Carassius)
244. Koibraid (Sinobatis)
245. konks (õngekonks)
246. Konkshammashai (Chaenogaleus macrostoma)
247. Koonhaid (Rhizoprionodon)
248. Koorküla järvestik
249. Kopskalad (Dipnoi)
250. Kosmoidsoomus
251. Kristivomer (Salvelinus namaycush)
252. Kuivatamine/vinnutamine
253. Kuldkala (Carassius auratus)
254. Kuldpea (Elopichthys bambusa)
255. Kulduim (Plagiognathops microlepis)
256. Kuningmakrellid (Scomberomorus)
257. Kura säär
258. Kuremaa järv (Kurema järv)
259. Kussie (jaapani järvekoletis)
260. Kuusamon Uistin Oy
261. Kuussaarõ järv (Kuussaare järv)
262. Kõhrkalad (Chondrichthyes)
263. Kõverjärv (Jussi Kõverjärv)
264. Kärbsed õngesöödana
265. Kärbsenukk (kärbsekookon)
266. Kärbsetõugud meditsiinis
267. Kärbsetõuk (kärbsevastne, vagel, oparõ¹)
268. Kärphaid (Mustelus)
269. Kärsshingud (Acantopsis)
270. Käsiõng
271. Kääbushai (Euprotomicrus bispinatus)
272. Käärtrullid (Schistura) 2
273. Käärtrullid (Schistura) 3
274. Lahtise rulli ehitus
275. Lahtise rulli pooli käik ja ristkerimine
276. Lahtise rulli vänt
277. Laisaba-lasnhai (Scoliodon laticaudus)
278. Lakerda (türgipärane soolakala)
279. Lambahanna järv (Lambasaba järv, Truuta järv) [Kooraste järvestik]
280. Lamepeatõugjas (Pseudaspius leptocephalus)
281. Landilugu: dr Heintz
282. Landilugu: Kuusamo puukala
283. Landilugu: Nilsu
284. Lasa järv [Koorküla järvestik]
285. Lasnhaid (Scoliodon)
286. Lasnlõuad (Scaphognathops)
287. Leemehai (Hypogaleus hyugaensis)
288. Leevi jõgi
289. Leivast õngesöödad
290. Leopard-nugishai (Triakis semifasciata)
291. Leopard-poorhai (Poroderma pantherinum)
292. Lepamaim, harilik lepamaim (Phoxinus phoxinus)
293. Lestad (Platichthys)
294. Libekala
295. Liblikate röövikud
296. Liblikraid (Gymnura)
297. Liftahvenad (Helicolenus)
298. Lihlhamne (Lilla hamne, Kapulkerre)
299. Linajärv (Jõuga Linajärv, Jõugu järv, 3. Jõuküla järv)
300. Linajärv (Jussi Linajärv)
301. Linask (Tinca tinca)
302. Linné, Karl
303. Linnuroni (Ligula intestinalis)
304. Lintsabalased (Trichiuridae)
305. Logardraid 2 (Acroteriobatus)
306. Logardraid 3 (Pseudobatos)
307. Logardrailased (Rhinobatidae)
308. Lonthülged (Mirounga)
309. Loobu jõgi
310. Lophius budegassa (must merikurat)
311. Lucifer-tumehai (Etmopterus lucifer)
312. Luts (Lota lota)
313. Lõunaraid (Zearaja)
314. Läänemere heeringas ehk räim (Clupea harengus membras)
315. Läänemere tursk (Gadus morhua callarias)
316. Läänesaarte alamvesikond
317. Mägiparrakad (Hypselobarbus)
318. maailma jõed (loend)
319. Maggot
320. Majak (kolhoos)
321. Makrellhauglased (Scomberesocidae)
322. Man
323. Mannasöödad
324. Maskraid (Neotrygon)
325. meduus
326. Merehaigus
327. Merekoletised
328. Meremeeste uskumused
329. Merihärg (Myoxocephalus quadricornis)
330. Merihärg, meripühvel, nolgus, võldas ja merivarblane rahvapärimuses
331. Merikeellased (Soleidae)
332. Merikogerlased (Sparidae)
333. Merikoha (Sander marinus)
334. Merikuradilised ehk õngitsejalised (Lophiiformes)
335. Merilest ehk atlandi merilest (Pleuronectes platessa)
336. Meriluts (Brosme brosme)
337. Merineitsi
338. Meripuugid (Scorpaena)
339. Merisiig (Coregonus lavaretus lavaretus)
340. Merisutt (Petromyzon marinus)
341. Merivarblane (Cyclopterus lumpus)
342. Merluusid (Merluccius)
343. Metsprussakas
344. Miiu
345. Moiva (Mallotus villosus)
346. Mokkparrakad (Labeobarbus)
347. Morilased (Moridae)
348. muda
349. Mudaelustik ehk pelon
350. Mudamaim (Leucaspius delineatus)
351. Mussie (järvekoletis Kanadas)
352. Mussoon
353. Must marliin (Istiompax indica)
354. Mustatäpitõbi
355. Musthaid (Apristurus)
356. Mustjõe alamvesikond
357. Mustjärv (Jussi Mustjärv)
358. Mustjärv (Laanemetsa Mustjärv, Väike Savijärv, Kuussaare järv)
359. Mustjärv (Rohussaare Mustjärv; Rohusaare Mustjärv)
360. Mustjärv (Valguta Mustjärv)
361. Mõrrapüük
362. Mõõkkala (Xiphias gladius)
363. Mägiründid (Psilorhynchus)
364. Männiku karjäärid (Männiku järvestik)
365. Määr, Aleksander
366. Mölder, August
367. Mügarninad (Hybopsis)
368. Müütilised veeolendid
369. Naaskelraid (Pastinachus)
370. Nahknark (Crassinarke dormitor)
371. Naissaar
372. Narva veehoidla
373. Nasv
374. Navaaga (Eleginus nawaga)
375. Nelikant-kaldauss
376. Nelma täidetud magu (Eveeni kalaroog)
377. Niituimlutslased (Physidae)
378. Nipsviidikad (Hemiculter)
379. Nirkhailased (Hemigaleidae)
380. Nohipalu Valgjärv (Valgejärv, Nohipalo Valgejärv, Nohipalo Valgõjärv, Valgõjärv)
381. Nokisründid (Microphysogobio)
382. Nolgus (Myoxocephalus scorpius)
383. Noodasjärv (Nuudasjärv, Nadasi järv)
384. Norra tursik (Trisopterus esmarkii)
385. Nugishaid (Triakis)
386. Nuutraid (Himantura)
387. Näkk (eesti)
388. Oad, Jaan
389. Odahambune jõehallhai (Glyphis glyphis)
390. Odaninahai (Isogomphodon oxyrhynchus)
391. Ogahaid (Squalus)
392. Ogasilmad (Pangio)
393. Ojamaa (Gotland)
394. Okasturilased (Notacanthidae)
395. Okishaid (Centroscyllium)
396. ondatra (piisamrott, biisamrott)
397. Osmussaar
398. Pakssabaraid (Trygonoptera)
399. Paljaslõuad (Acheilognathus)
400. paneerimine
401. Pardpuntiused (Barbodes)
402. Paunküla veehoidla
403. Peen kõduuss
404. Peipsi alamvesikond
405. Pelagonija forell (Salmo pelagonicus)
406. Pettai, Elmar Voldemar
407. Phaya Naga (müütiline veekrüptiid)
408. Pigo (Rutilus pigus)
409. Pihklased (Myxini)
410. Pihtla kalakasvandus
411. Piikraid (Urobatis)
412. Piim-koonhai (Rhizoprionodon acutus)
413. Piimjas soouss
414. Piiskopikala (bishop fish)
415. Pikkjärv (Jussi Pikkjärv)
416. Pikkuim-hallhai (Carcharhinus longimanus)
417. Pimenarkid (Typhlonarke)
418. Pisigalaksid (Brachygalaxias)
419. Poi
420. Poisurogahaid (Cirrhigaleus)
421. Polaarhaid (Somniosus)
422. Poola uss
423. Prespa forell (Salmo peristericus)
424. Prussakas ja tarakan
425. Psammon
426. Pullukala ehk liiperkala (Liparis liparis barbatus)
427. Punane vihmauss (pool-ööuss)
428. Purikalalased (Istiophoridae)
429. Purjus krevetid
430. Puukala (Kuusamo puukala)
431. Põhjavee-elustik
432. Põishüljes (Cystophora cristata)
433. Põltsamaa jõgi (Paala jõgi, Mustjõgi, Vakkjõgi; Vao jõgi, Vorsti jõgi, Ao jõgi, Piibe jõgi, Nava jõgi, Uusjõgi, Jõeküla jõgi, Rutikvere jõgi)
434. Põlula Kalakasvatuskeskus
435. Pärimus: Janutjärv (Janukjärv)
436. Pärimus: Kaussjärv
437. Pärimus: Lutsu järv
438. Pärimus: Otepää Pühajärv
439. Pärimus: Raudjärve kullapütt
440. Pärimus: Uhtjärv
441. Pärimus: Verijärv
442. Pärnu alamvesikond
443. Pärnu Kalakombinaat
444. Pärnu kalanduskool
445. Rõksparrakad (Hypsibarbus)
446. Rünt ehk harilik rünt (Gobio gobio)
447. Rabakonn
448. Raid (Raja)
449. Rakfisk ehk norra hapukala
450. Ranna-laiuimhai (Lamiopsis temminckii)
451. rapped (ratked, rookmed, rooked, rööked, suljud, lidemed, sõtked, kitkud, kead, räid, rakid, rajud, räbud, rääsud, solkmed)
452. Rasvane sardinell (Sardinella longiceps)
453. Ratasjärv (Rõuge Ratasjärv, Rattajärv, Rattaaluse järv)
454. Reinvaldt, Edvin Leopold Rudolph
455. Reobiont
456. Riffhai (Triaenodon obesus)
457. Rihmsabaraid (Taeniura)
458. Rihmsabaraid 2 (Taeniurops),
459. Riikoja Heinrich
460. Ristkok, Jüri
461. Robalod (Centropomus)
462. Roheline mullauss
463. Rohukonn
464. Roigashammashai (Hemipristis elongata)
465. Roksi järv (Usseaia-alune järv, Niiduotsa järv, Krooksu järv) [Koorküla järvestik]
466. Rombkalad (Bothus)
467. Rombkalalased (Bothidae)
468. Roosa mullauss
469. Rousselle aafrikaparrak (Enteromius roussellei)
470. Ruske käärtrull (Schistura russa)
471. Russalka
472. Rõbak Baltiki
473. Rõuge järvestik
474. Räimeõng
475. Rüükalad ehk plakodermid (Placodermi)
476. Saadjärv (Saadrejärv)
477. Saaghailised (Pristiophoriformes)
478. Saagsabahaid (Galeus)
479. Sagrits, Richard
480. Sale guglunkhai (Gollum attenuatus)
481. Salesaba-laviinia (Lavinia exilicauda)
482. Sammet, Jaak
483. Sannakji
484. Sardiin (Sardina pilchardus)
485. Sardiinid
486. Sardinellid (Sardinella)
487. Saunja laht
488. Seitsmes kopskala (Ompax spatuloides)
489. Sevrjuuga (Acipenser stellatus)
490. Siahi pikkviidik (Longiculter siahi)
491. Sidrunhaid (Negaprion)
492. Siiad (Coregonus)
493. Siig - huvipüük Eestis
494. Siig spordikalana Skandinaavias
495. Sile tumehai (Etmopterus bigelowi)
496. Silla järv (Konati järv, Konati-Silla karjäär, Konati karjäär, Mustjala karjäär)
497. Sinakas soouss
498. Sirpuim-nirkhai (Hemigaleus microstoma)
499. siugkonnalised (apoodid)
500. Soomuskuked (Lepidotrigla)
501. Soomuslest (Limanda limanda)
502. Soomuspeahingud (Lepidocephalichthys)
503. Sovetskaja Rodina (laev)
504. Spinningisti kaksteist käsku
505. Staratel
506. Storsjöni järve koletis (järvekoletis Rootsis)
507. Stroganina
508. Sump (kumm, pandur, märss)
509. Sumplaev
510. Susski, Vladimir
511. Suue
512. Suur hiidteib (Ptychocheilus grandis)
513. Suur mullauss
514. Suur tumehai (Etmopterus princeps)
515. Suur vasarhai (Sphyrna lewini)
516. Suurallikas
517. Suurjärv (Jussi Suurjärv)
518. Suurjärv (Kooraste Suurjärv, Kooraste järv, Seegla järv)
519. Suursilm-tuun (Thunnus obesus)
520. Sõnnikuuss
521. Sälksilmhai (Loxodon macrorhinus)
522. Sääsevastne (surusääse vastne, motõll, matõll, mõll)
523. Südvester
524. Sünkraid (Amblyraja)
525. Süvahaid (Centroscymnus)
526. Süvalest (Reinhardtius hippoglossoides)
527. Süvaraid (Bathyraja)
528. Šelfihaid (Halaelurus)
529. Zoobentos
530. Taaliku sadam
531. Tabadusekepp
532. Tagajärv (Tartussaare Tagajärv; Kihmjärv, Kihmajärv)
533. Tainas angerjapüügiks
534. Tallinna Kalakombinaat
535. Tallinna Kutsekeskkool nr.1
536. Tallinna Merekolledž
537. Tamm, Friedrich
538. Tamula järv (Tamla järv)
539. Tatrakakud
540. Temera (Temera hardwickii)
541. Tempura
542. Tiit Hunt. Eesti kalad
543. Tintlased (Osmeridae)
544. Tippviidikad (Alburnoides)
545. Tobiased (Ammodytes)
546. Tooder
547. Traaler
548. Traalnoot
549. Traalpüük
550. Triibuline poorhai (Poroderma africanum)
551. Triivpüük
552. Trulling, harilik trulling (Barbatula barbatula)
553. Trullinglased (Nemacheilidae)
554. Trullingud (Barbatula)
555. Tuiu jõgi (Tuiu oja)
556. Tuletorn
557. Tume vihmauss
558. Tumehaid (Etmopterus)
559. Tumeturb (Orthodon microlepidotus)
560. Turb (Squalius cephalus, ka Leuciscus cephalus)
561. Tursad (Gadus)
562. Tursamaks
563. Tursamaksa konserveerimine
564. Tursauss (Pseudoterranova decipiens)
565. Tuul
566. tuulekala (pärimus)
567. Tuur
568. Tuurlased (Acipenseridae)
569. Tõugjärv (Küünjärv)
570. Tõugussaare raba laugas
571. Tääk-vinkelhai (Oxynotus centrina)
572. Tääkraid (Urotrygon)
573. Tömpkoon-tuur (Acipenser brevirostrum)
574. Tömpnina-hallhai (Carcharhinus leucas)
575. Tömpninad (Pimephales)
576. Ukraina (baaslaev)
577. Ulgurai (Pteroplatytrygon violacea)
578. Unadon
579. Und
580. Undiin
581. Urbukse järv (Urbuse järv)
582. Ussikonks (säärekidadega konks)
583. Ussuuri nipsviidikas (Hemiculter lucidus)
584. Ussuuri siig (Coregonus ussuriensis)
585. Uussarvhammas ehk austraalia kopskala ehk barramunda (Neoceratodus forsteri)
586. Väitskõhud (Parachela)
587. Vaikse ookeani idaheeringas (Clupea pallasii pallasii)
588. Vaikse ookeani tursk (Gadus macrocephalus)
589. Valge lasntuur (Scaphirhynchus albus)
590. Valgeamuur (Ctenopharyngodon idella)
591. Valgelatikas (Parabramis pekinensis)
592. Valgeninahai (Nasolamia velox)
593. Valgepõsk-hallhai (Carcharhinus dussumieri)
594. Valgepõsk-hallhai 2 (Carcharhinus tjutjot)
595. Vasarhaid (Sphyrna)
596. Vaskjala veehoidla (Vaskjala paisjärv)
597. Vastne
598. Vene tuur (Acipenser gueldenstaedtii)
599. vesikond
600. Vigala jõgi (Koluvere jõgi, Konuvere jõgi, Konovere jõgi, Ingliste jõgi)
601. Vihmauslased (Lumbricidae)
602. Vihmauss (liigid)
603. Viidikas ehk harilik viidikas (Alburnus alburnus)
604. Viitina kuurits
605. Vimb (Vimba vimba)
606. Vingerjas (Misgurnus fossilis)
607. Vinkelhaid (Oxynotus)
608. Vinnutatud räimed
609. Viru alamvesikond
610. Viuraid (Aetomylaeus)
611. Voki järv (Vokijärv) [Kooraste järvestik]
612. Vunts-võllhai (Leptocharias smithii)
613. Võldas (Cottus gobio)
614. Võrtsjärve alamvesikond
615. Väheharjasussid
616. Vähilaadsed
617. väike meriahven (Sebastes viviparus)
618. Väike ogahai (Squalus blainville)
619. Väike saagrai (Pristis clavata)
620. väike tobias (nigli, väiketobias)
621. Väikeraid (Rajella)
622. Väikesuulest (Microstomus kitt)
623. Väinjärv (artikkel ajakirjas Kalastaja nr 23)
624. Väinjärv (Jussi Väinjärv, Jussi Veinjärv, Veinjärv)
625. Vöödiline kuningmakrell (Scomberomorus commerson)
626. Vöödiline odanina ehk vöödiline marliin (Kajikia audax)
627. Vöötninad (Rhinichthys)
628. Õlikook
629. Õngekonksu ajaloost
630. Õngitsemine+
631. Õnne lõhe
632. Äntu järved
633. Ühtlane tumehai (Etmopterus pusillus)
634. Ülemiste järv
635. Ümarmudil (Neogobius melanostomus)
636. Yam (mere ja kaose jumal)

Merikogerlased (Sparidae)

Merikogerlased (Sparidae) on kalade sugukond, mis kuulub ahvenaliste (Perciformes) seltsi.

Merikogerlased on pikliku või kõrge, külgedelt pisut kokkusurutud kehaga. Seljauimi on üks, 10-13 ogakiirega ja 10-15 pehmekiirega. Seljauime ogakiiri saab kokku lasta seljal asuvasse vakku. Pärakuuimes on kolm tugevat oga. Eeskaaneluu serv on sirge. Üldiselt tugevate hammaste ehitus on perekonniti väga erinev, sõltuvalt toidust. Hammaste ehitus on sugukonnas peamiseks süstemaatiliseks tunnuseks.
Sugukonda kuulub palju peamiselt troopiliste merekalade perekondi ja liike. Kõige rohkem liike on Atlandi ookeani idaosas, kõige vähem liike India ookeani idaosas ja Vaikses ookeanis.
Merikogerlased elavad eranditult selfi piirides, väljudes harva selle servale. Nende suurus on väga erinev — 10 cm-st kuni 1,5 m-ni. Toitumisviisi järgi kuulub siia tüüpilisi taimtoidulisi, planktontoidulisi ja röövtoidulisi kalu.
Paljud merikogerlased on tähtsad ookeani traalpüügi objektid.

Sugukonda kuulub 125 kalaliiki 37 perekonnast, mis allpool on esitatud internetipõhise andmekogu Fishbase põhjal.
Loendis on toodud kursiivis ladinakeelne liiginimi, boldis inglisekeelne liiginimi (kui on olemas), sulgudes kirjeldaja ning kirjeldusaeg ning seejärel boldis eestikeelne pere- või liiginimi, kui see on olemas.

Perekond Acanthopagrus
Acanthopagrus akazakii (Iwatsuki, Kimura & Yoshino, 2006)
Acanthopagrus australis, yellowfin bream (Gunther, 1859)
Acanthopagrus berda, picnic seabream (Forsskål, 1775)
Acanthopagrus bifasciatus, twobar seabream (Forsskål, 1775)
Acanthopagrus butcheri, southern black bream (Munro, 1949)
Acanthopagrus latus, yellowfin seabream (Houttuyn, 1782)
Acanthopagrus palmaris, northwest black bream (Whitley, 1935)
Acanthopagrus schlegelii czerskii (Berg, 1914)
Acanthopagrus schlegelii schlegelii, black porgy (Bleeker, 1854), ogapagrus
Acanthopagrus sivicolus, Okinawa seabream (Akazaki, 1962)
Acanthopagrus taiwanensis (Iwatsuki & Carpenter, 2006)

Perekond Allotaius
Allotaius spariformis (Ogilby, 1910)

Perekond Archosargus
Archosargus pourtalesii, blackspot porgy (Steindachner, 1881)
Archosargus probatocephalus, sheepshead seabream (Walbaum, 1792)
Archosargus rhomboidalis, western Atlantic seabream (Linnaeus, 1758)

Perekond Argyrops
Argyrops bleekeri, Taiwan tai (Oshima, 1927)
Argyrops filamentosus, soldierbream (Valenciennes, 1830)
Argyrops megalommatus (Klunzinger, 1870)
Argyrops spinifer, king soldierbream (Forsskål, 1775), niitogaahven

Perekond Argyrozona
Argyrozona argyrozona, carpenter seabream (Valenciennes, 1830)

Perekond  Boops, kuldvöötahvenad
Boops boops, bogue (Linnaeus, 1758), suursilm-kuldvöötahven
Boops lineatus, striped boga (Boulenger, 1892)

Perekond Boopsoidea
Boopsoidea inornata, fransmadam (Castelnau, 1861)

Perekond Calamus, porgid
Calamus arctifrons, grass porgy (Goode & Bean, 1882)
Calamus bajonado, jolthead porgy (Bloch & Schneider, 1801)
Calamus brachysomus, Pacific porgy (Lockington, 1880)
Calamus calamus, saucereye porgy (Valenciennes, 1830)
Calamus campechanus, Campeche porgy (Randall & Caldwell, 1966)
Calamus cervigoni, spotfin porgy (Randall & Caldwell, 1966)
Calamus leucosteus, whitebone porgy (Jordan & Gilbert, 1885)
Calamus mu, flathead porgy (Randall & Caldwell, 1966)
Calamus nodosus, knobbed porgy (Randall & Caldwell, 1966)
Calamus penna, sheepshead porgy (Valenciennes, 1830)
Calamus pennatula, Pluma porgy (Guichenot, 1868)
Calamus proridens, littlehead porgy (Jordan & Gilbert, 1884)
Calamus taurinus, Galapagos porgy (Jenyns, 1840)

Perekond Cheimerius
Cheimerius matsubarai, hoshierenko (Akazaki, 1962)
Cheimerius nufar, Santer seabream (Valenciennes, 1830)

Perekond Chrysoblephus
Chrysoblephus anglicus, Englishman seabream (Gilchrist & Thompson, 1908)
Chrysoblephus cristiceps, daggerhead seabream (Valenciennes, 1830)
Chrysoblephus gibbiceps, red stumpnose seabream (Valenciennes, 1830)
Chrysoblephus laticeps, Roman seabream (Valenciennes, 1830)
Chrysoblephus lophus, false red stumpnose (Fowler, 1925)
Chrysoblephus puniceus, slinger seabream (Gilchrist & Thompson, 1908)

Perekond Crenidens
Crenidens crenidens, Karenteen seabream (Forsskål, 1775)

Perekond Cymatoceps
Cymatoceps nasutus, Poenskop seabream (Castelnau, 1861)

Perekond Dentex, hammasahvenad
Dentex angolensis, Angola dentex (Poll & Maul, 1953)
Dentex barnardi, Barnard's dentex (Cadenat, 1970)
Dentex canariensis, Canary dentex (Steindachner, 1881)
Dentex congoensis, Congo dentex (Poll, 1954)
Dentex dentex, common dentex (Linnaeus, 1758), harilik hammasahven
Dentex fourmanoiri (Akazaki & Séret, 1999)
Dentex gibbosus, pink dentex (Rafinesque, 1810), roosa hammasahven
Dentex macrophthalmus, large-eye dentex (Bloch, 1791), suursilm-hammasahven
Dentex maroccanus, Morocco dentex (Valenciennes, 1830), maroko hammasahven
Dentex tumifrons, yellowback seabream (Temminck & Schlegel, 1843)

Perekond Diplodus, peitelhammasahvenad
Diplodus annularis, annular seabream (Linnaeus, 1758), harilik peitelhammas e laskiir
Diplodus argenteus argenteus, South American silver porgy (Valenciennes, 1830)
Diplodus argenteus caudimacula, silver porgy (Poey, 1860)
Diplodus bellottii, Senegal seabream (Steindachner, 1882)
Diplodus bermudensis, Bermuda porgy (Caldwell, 1965)
Diplodus capensis, Cape white seabream (Smith, 1844)
Diplodus cervinus cervinus, zebra seabream (Lowe, 1838)
Diplodus cervinus hottentotus, zebra (Smith, 1844)
Diplodus cervinus omanensis, Oman porgy (Bauchot & Bianchi, 1984)
Diplodus fasciatus, banded seabream (Valenciennes, 1830)
Diplodus holbrookii, spottail pinfish (Bean, 1878)
Diplodus noct, Red Sea seabream (Valenciennes, 1830)
Diplodus prayensis, two-banded seabream (Cadenat, 1964)
Diplodus puntazzo, sharpsnout seabream (Cetti, 1777)
Diplodus sargus sargus, white seabream (Linnaeus, 1758)
Diplodus sargus ascensionis (Valenciennes, 1830)
Diplodus sargus cadenati, Moroccan white seabream (de la Paz, Bauchot & Daget, 1974)
Diplodus sargus helenae, St. Helena white seabream (Sauvage, 1879)
Diplodus sargus kotschyi, one-spot seabream (Steindachner, 1876)
Diplodus sargus lineatus (Valenciennes, 1830)
Diplodus vulgaris, common two-banded seabream (Geoffroy Saint-Hilaire, 1817)

Perekond Evynnis
Evynnis cardinalis, threadfin porgy (Lacepède, 1802)
Evynnis japonica, crimson seabream (Tanaka, 1931)

Perekond Gymnocrotaphus
Gymnocrotaphus curvidens, janbruin (Günther, 1859)

Perekond Lagodon
Lagodon rhomboides, pinfish (Linnaeus, 1766)

Perekond Lithognathus
Lithognathus aureti, west coast seabream (Smith, 1962)
Lithognathus lithognathus, white steenbras (Cuvier, 1829)
Lithognathus mormyrus, striped seabream (Linnaeus, 1758)
Lithognathus olivieri, steenbras (Penrith & Penrith, 1969)

Perekond Oblada
Oblada melanura, saddled seabream (Linnaeus, 1758)

Perekond Pachymetopon
Pachymetopon aeneum, blue hottentot (Gilchrist & Thompson, 1908)
Pachymetopon blochii, Hottentot seabream (Valenciennes, 1830)
Pachymetopon grande, bronze seabream (Günther, 1859)

Perekond Pagellus, besuugod
Pagellus acarne, axillary seabream (Risso, 1827)
Pagellus affinis, Arabian pandora (Boulenger, 1888)
Pagellus bellottii, red pandora (Steindachner, 1882)
Pagellus bogaraveo, blackspot seabream (Brünnich, 1768), besuugo
Pagellus erythrinus, common pandora (Linnaeus, 1758), punane besuugo
Pagellus natalensis, Natal pandora (Steindachner, 1903)

Perekond Pagrus, pagrused
Pagrus africanus, southern common seabream (Akazaki, 1962)
Pagrus auratus, Australasian snapper (Forster, 1801)
Pagrus auriga, redbanded seabream (Valenciennes, 1843), kutsar-pagrus
Pagrus caeruleostictus, bluespotted seabream (Valenciennes, 1830)
Pagrus major, red seabream (Temminck & Schlegel, 1843), suur pagrus
Pagrus pagrus, common seabream (Linnaeus, 1758), harilik pagrus

Perekond Parargyrops
Parargyrops edita (Tanaka, 1916)

Perekond Petrus
Petrus rupestris, red steenbras (Valenciennes, 1830)

Perekond Polyamblyodon
Polyamblyodon germanum, German seabream (Barnard, 1934)
Polyamblyodon gibbosum, knife-back seabream (Pellegrin, 1914)

Perekond Polysteganus
Polysteganus baissaci, Frenchman seabream (Smith, 1978)
Polysteganus coeruleopunctatus, blueskin seabream (Klunzinger, 1870)
Polysteganus mascarenensis Iwatsuki & Heemstra, 2011
Polysteganus praeorbitalis, Scotsman seabream (Günther, 1859)
Polysteganus undulosus, seventy-four seabream (Regan, 1908)

Perekond Porcostoma
Porcostoma dentata, Dane seabream (Gilchrist & Thompson, 1908)

Perekond Ptreogymnus
Pterogymnus laniarius, Panga seabream (Valenciennes, 1830)

Perekond Rhabdosargus
Rhabdosargus globiceps, white stumpnose (Valenciennes, 1830)
Rhabdosargus haffara, Haffara seabream (Forsskål, 1775)
Rhabdosargus holubi, Cape stumpnose (Steindachner, 1881)
Rhabdosargus sarba, tarwhine (Forsskål, 1775)
Rhabdosargus thorpei, bigeye stumpnose (Smith, 1979)

Perekond Sarpa
Sarpa salpa, salema (Linnaeus, 1758)

Perekond Sparidentex
Sparidentex hasta, Sobaity seabream (Valenciennes, 1830)

Perekond Sparodon
Sparodon durbanensis, musselcracker seabream (Castelnau, 1861)

Perekond Sparus, merikogred
Sparus aurata, gilthead seabream (Linnaeus, 1758), kuld-merikoger, doraado

Perekond Spondyliosoma
Spondyliosoma cantharus, black seabream (Linnaeus, 1758)
Spondyliosoma emarginatum, Steentje seabream (Valenciennes, 1830)

Perekond Stenotomus, skapid
Stenotomus caprinus, longspine porgy (Jordan & Gilbert, 1882)
Stenotomus chrysops, scup (Linnaeus, 1766), põhjaskapp

Perekond Virididentex
Virididentex acromegalus, bulldog dentex (Osório, 1911)

Allikad:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sparidae
Loomade elu, 4. kd Kalad. Tallinn, 1979

Vaata lisaks:

Besuugod (Pagellus)
Kuldvöötahvenad (Boops)
Pagrused (Pagrus)
Hammasahvenad (Dentex)
Kuld-merikoger ehk doraado (Sparus aurata)
Ahvenalised (Perciformes)




Hotmedia.ee