Syclops

Syclops

Võnklant firmalt Mepps, ettevõtte ainus võnklandibränd. Lant on kitsas, suhteliselt väike ning tugeva S-koolutusega. Varustatud ühe või kolmeharulise konksuga. Nimega Syclops (kükloop) seostab lanti selle välisküljele joonistatud suur kalasilm. Enamus värvinguist on kontrastsete poolkaartega, nö roiete-motiiviga. 
Tugev S-koolutus annab landile ergu, peaaegu närvilise omamängu. Eestis on kalamehed vahel Syclopsi “rahustanud” koolutust sirgemaks painutades.

Põhimudelit valmistatakse 5 suuruses ja 16 värvingus.
Suurused: 00 (1/8 oz); 0 (1/4 oz); 1 (1/2 oz); 2 (5/8 oz); 3 (1 oz)

Valmistatakse ka esmajoones veokalastuseks mõeldud poole õhemat ja poole kergemat mudelit Syclops Lite. Seda toodetakse 3 suuruses ja 12 värvingus.
Suurused: 1 (1/4 oz); 2 (5/16 oz); 3 (1/2 oz)

Merekalastuseks valmistatakse korrosioonikindlamatest materjalidest lante Saltwater Cyclops, millede puhul ka landikeha on natuke teistsuguse kujuga - landi sabaosas on keha justkui kergelt kokku volditud. 4 suurust ja 4 värvingut. Suurused: 0 (1/4 oz), 1 (1/2 oz), 2 (5/8 oz), 3 (1 oz).

  Saltwater Syclops

Omaette landimudelina toodetakse pisilanti Bantam Syclops, mis on varustatud 1-harulise konksuga. Konksule soovitatakse peibutisena lisada kas tilluke võdik või natuke orgaanilist sööta, nt kärbsetõuke. Kaks suurust, 12 värvingut:
Suurused: 00 (1/16 oz), 0 (1/8 oz).

Silver Bantam Syclops

Syclopsi alamrühmana võib välja tuua landid GLO Syclops ja GLO Syclops Lite ja GLO Bantam Syclops. Erinevus seisneb lantide pinnakattes: GLO- lantide puhul sisaldavad landid järelhelendavaid, kumavaid pigmente ja värvikiht on kaetud vinüüliga. Värvingute arv on märksa väiksem kui tavavärvingute puhul: GLO Syclops - 2 värvingut, GLO Syclops Lite – 3 värvingut; GLO Bantam Syclops – 3 värvingut. 

GLO Lime GLO värvingus Syclopshttp://www.mepps.com