Spinningisti kaksteist käsku

Spinningisti kaksteist käsku

"Spinningisti kaksteist käsku" on huvikalastuse eetikat sõnastada üritav kogum põhimõtteid, mis avaldati ajakirjas"Рыболов-охотник", 1914, Nr 1, Vjatka. "Käsud" ei kujuta endist sisulist tervikut, vaid eklektilisi õpetussõnu, mis pakub tänapäevasele kalastajale huvi eelkõige ajaloolise koloriidi poolest.


-        Hästi varustatud spinning – see on su ainus relv. Ja ärgu olgu sul muud vahendit peale selle.

-        Ära mõtle välja erinevaid paroodiaid tõelise spinningu asemel, sest sellisel juhul võid esile kutsuda väljateenitud pilamisi pealtvaatajate poolt, kes soovivad sinult õppida uusi püügivõtteid.

-        Pea meeles vaba päeva, mis on antud sulle puhkamiseks, ja pühenda see kõrvalekaldumatult kiskjate jahtimisele.

-        Kord spinningistiks saanud – ära hülga seda jahti oma päevade lõpuni, kuna ei ole kõrgemat naudingut kui kalapüük kerimisega.

-        Ära himusta võõrast spinningut, mis on etem sinu omast, vaid püüa õppida hästi kalastama sul olemas oleva riistaga, olgugi see märksa vähem täiuslik kui teistel.

-        Ära hõiva püügi ajal oma seltsilise kohta, kuna siin tabatavat kala ei või  pidada sinu omaks.

-        Ära kiirusta ostma iga uudisasja, mida kauplused pakuvad, vaid küsi kõigepealt selle kohta kogenud jahtijate arvamust, et mitte visata asjata raha tuulde.

-        Ära kunagi loobu kala püüdmast neis paigus, kus esimesed katsed olid edutud. Erinevaid peibutisi katsetades saavutad lõppude-lõpuks soovitud tulemused.

-        Ära kiirusta kettapooli kerimisega, kui tunned, et konksu otsas istub suur kala. Tõtlikkus viib sellel puhul kurbade tulemusteni.

-        Eales ära lase nina norgu, kuigi sul tuli ehk terve päeva jooksul jääda võtmiseta. Teine kord on saatus armulisem ja autasustab sind sajakordselt su kannatlikkuse eest.

-        Olles kalapüügi seltsi liige, levita kaaslaste seas teadmisi spinningust kui kalapüügi viisist, mis on väga paeluv ja igale kalamehele kättesaadav.

-        Kindlasti telli armastatud ajakirja, kuna selle lugemine õpetab sulle, lisaks naudingule, paljut, millest sul varem polnud aimugi.  

Tõlkis: Vladislav Kor¾ets