Landi lugu

Landi lugu, landi legend


Lanti, landimudelit või landirühma käsitlev teave, mis sisaldab eneses enamat kui landi mõõdetavad parameetrid ning on tähtsaks osaks sellest, milline on kalamehe jaoks mõne landimudeli või landirühma kuvand.
Landi lugu kätkeb endas sageli landi sünni- ja edulugu, teavet ja ka kuuldusi landiga tabatatud kalade kohta, isiklikke ja üldisemaid hoiakuid landi või landirühma suhtes.  

Landi loole, legendile pööravad suurt tähelepanu lantide tootjad, eriti aga turustajad. Landi lugu püütakse esitada eripärase, kuid samas usutavana ja lanti kujutada väga hea, tihti lausa erakordse püügivahendina. On lante, mille lugu loob ennast ise, ent on ka lante, mille loo on turundajad suures osas fabritseerinud. Viimaste lugu kipub ajas jääma lühikeseks.
Landi lugu on kalamehe jaoks landi oluline osa.  Kalamees ei osta üksnes konksudega peibutist, vaid ka landi lugu – on see siis Rapala Original, Mepps, Toby või Nilsu.
 
Erinevate lantide erinevad lood on osaks huvikalastuse subkultuurist; kalapüük ise pole üksnes kalade püüdmine, vaid ka kalastuskultuuri sisse minemine, seal olemine ja selle kultuuri arendamine.

Vladislav Korþets
Hotmedia.ee