Spinningisti kaksteist käsku

Spinningisti kaksteist käsku

"Spinningisti kaksteist käsku" on huvikalastuse eetikat snastada üritav kogum phimtteid, mis avaldati ajakirjas"Рыболов-охотник", 1914, Nr 1, Vjatka. "Käsud" ei kujuta endist sisulist tervikut, vaid eklektilisi petussnu, mis pakub tänapäevasele kalastajale huvi eelkige ajaloolise koloriidi poolest.


-Hästi varustatud spinning – see on su ainus relv. Ja ärgu olgu sul muud vahendit peale selle.

-Ära mtle välja erinevaid paroodiaid telise spinningu asemel, sest sellisel juhul vid esile kutsuda väljateenitud pilamisi pealtvaatajate poolt, kes soovivad sinult ppida uusi püügivtteid.

-Pea meeles vaba päeva, mis on antud sulle puhkamiseks, ja pühenda see krvalekaldumatult kiskjate jahtimisele.

-Kord spinningistiks saanud – ära hülga seda jahti oma päevade lpuni, kuna ei ole krgemat naudingut kui kalapüük kerimisega.

-Ära himusta vrast spinningut, mis on etem sinu omast, vaid püüa ppida hästi kalastama sul olemas oleva riistaga, olgugi see märksa vähem täiuslik kui teistel.

-Ära hiva püügi ajal oma seltsilise kohta, kuna siin tabatavat kala ei vi pidada sinu omaks.

-Ära kiirusta ostma iga uudisasja, mida kauplused pakuvad, vaid küsi kigepealt selle kohta kogenud jahtijate arvamust, et mitte visata asjata raha tuulde.

-Ära kunagi loobu kala püüdmast neis paigus, kus esimesed katsed olid edutud. Erinevaid peibutisi katsetades saavutad lppude-lpuks soovitud tulemused.

-Ära kiirusta kettapooli kerimisega, kui tunned, et konksu otsas istub suur kala. Ttlikkus viib sellel puhul kurbade tulemusteni.

-Eales ära lase nina norgu, kuigi sul tuli ehk terve päeva jooksul jääda vtmiseta. Teine kord on saatus armulisem ja autasustab sind sajakordselt su kannatlikkuse eest.

-Olles kalapüügi seltsi liige, levita kaaslaste seas teadmisi spinningust kui kalapüügi viisist, mis on väga paeluv ja igale kalamehele kättesaadav.

-Kindlasti telli armastatud ajakirja, kuna selle lugemine petab sulle, lisaks naudingule, paljut, millest sul varem polnud aimugi.

Tlkis: Vladislav Kor¾ets

Kalale.ee KIK