Abu Garcia

Abu Garcia

Nüüdisaegne kalastusvarustuse kaubamärk; tootmise ja turustamisega tegelev ettevõte, mis kuulub korporatsiooni Pure Fishing.
Algselt kaks eraldi ettevõtet: ABU Rootsis ja Garcia Corporation USA-s. Viimane kandis alguses nime Charles Garcia & Company ning tegutses aastatel 1947-1978. Garcia oli USA-s juhtivaid ettevõtteid kalastusvarustuse impordi ja turustamise alal, nt turustas ta juba 1947. aastast prantslaste kuulsat spinningurulli Mitchell 300. Aastast 1950 hakkas Garcia Corporation turundama ka ABU rulle, esmajoones kuulsat multirulli Ambassadeur. Aastail 1979-1980 kandis ettevõte nime Garcia Tackle Company; 1980 aga omandati ABU (mis kuuluski juba aastast 1975 erinevatele USA firmadele) ning ettevõtte uueks nimeks võeti Abu Garcia.
Kui ABU tootis ja turustas esmajoones spinningurulle ja lante, siis Abu Garcia laiendas kaubamärgi ritvadele, rõivastele, kottidele, õngenööridele jne. Euroopa turu jaoks rõhutatakse jätkuvalt kaubamärgi soliidset seotust Euroopaga: reklaamlausungi ja vastava embleemi abil teavitatakse avalikkust sellest, et ollakse Rootsi kuningakoja varustaja kalastustarvetega.http://en.wikipedia.org/wiki/ABU_Garcia
http://www.abugarcia.com/

Vaata lisaks:

Hi-Lo
Kalale.ee KIK