Aasia angersäga (Clarias batrachus)

Kalaliik sägaliste(Siluriformes) seltsi angersägalaste(Clariidae) sugukonna perekonnast angersägad(Clarias).Inglisephillipine catfish, walking catfish;saksaFroschwels, Wanderwels; hindimangur, wagur jm; malaikali, leleh jm; bengali jagur, magurjm; Filipiinidel alimudan, kawatsi, pantat, hitojm; soomekonnamonni; veneсом клариевый филипинский, кларий пятнистый,лягушковый клариевый сом.

Elab Luna- ja Kagu-Aasia vetes (Malaisia, Ida-India, Sri Lanka), on pääsenud ka Phja-Ameerikas vetesse, kus kujutab endast ohtu kohalikule ökosüsteemile. 2017. a avastati ka Phja-Inglismaal Tonge jest. Kuulub maailma saja probleemseima vrliigi nimistusse.

Ablas gard, kes sööb kiki elusolendeid, keda suudab alla neelata. Tal on lisahingamiselund, mis vimaldab hingata atmosfäärihku ja seetttu jääb ta ellu ka väga hapnikuvaeses vees. Suudab liikuda mööda maad. Vajadusel kaevub mutta ja vajub (talve)unne.

Keha on hall vi hallikas-pruun, täiskasvanute seljauimel täpiline muster, keha kaetud paksu limakihiga. Suurim pikkus 47 cm (tavapärane 26, 3 cm), rekordkaal 1,2 kg (FishBase).

Tais on kala nime all pla duk dantavaliseks odavaks toidukalaks, grillituna-praetuna ka tänavatoiduks. Indias peetakse kohati delikatessiks. Süüakse ka Indoneesias, Bangladeshis jm.

Kalale.ee KIK