Angulas

Baskide rahvusroog, klaasangerjad küüslaugu-likastmega (vt aioli). Keetes muutuvad läbipaistvad klaasangerjad valgeks. Inglastel on pärimuslugu naisterahvast, kes oli rannikult sisemaale kolinud ja kellele poeg ti ämbritäie klaasangerjaid. Naine keetis neid katlas ja laulis selle juurde rannikudialektis laulu, mille peale naabrid hakkasid teda kahtlustama niduses — mistmatu loitsu saatel keedab naine puhast vett, aga katlast tstab välja endale ja kassile kalarooga. Ernest Hemingway pidas keedetuna valgetele ussikestele sarnanevaid klaasangerjaid küüslaugukastmes suureks maiuspalaks, kuid mainis ka, et olla prgu viibida samas ruumis inimesega, kes seda rooga on nautinud.

Baskimaalt, kus see oli tavapäraseks kaluritoiduks, levis klaasangerjate söömine laiemalt Hispaaniasse ja ka Luna-Prantsusmaale ja tänapäeval on klaasangerjate nappuse tttu tegemist ülimalt kalli roaga – 2007. a tusis klaasangerjate kilohind turul 1000 euroni.

On hakatud tootma ka kunst-klaasangerjaid, mille nimeks on gulas: tursast vi kilttursast valmistatakse surimi ja sellest surimist usjad nuudlid.

November, 2017
Kalale.ee KIK