Lakerda (türgipärane soolakala)

Lakerda on türgipärane kalaroog, mida süüakse külma eelroana (mezze'na). Roog pärineb kunagise Ottomani impeeriumi aegadest.


Kige krgemalt hinnatakse lakerdat, mis valmistatakse aastastest pelamiididest, kes siirduvad novembris-detsembris läbi Bosphoruse väina Mustast merest Vahemerre.
Roa nimetus tuleneb kreeka-bütsantsi keeleruumist, milles lakerta(λακέρτα) tähendas makrelli (ka ladina keeles on lakerta olnud makrell vi hobumakrell).
Lisaks pelamiidile kasutatakse lakerda valmistamiseks suuremaid makrelle vi väiksemaid tuune.

Sisuliselt on tegemist soolakalaga, mida serveeritakse koos punase sibula viilude, sidruni, oliivili ja musta pipraga mezzenaehk mezena (suupiste, eelroog). Sageli serveeritakse niisugust mezet Türgis koos aniisimaitselise rakiga.

Soolamiseks valitakse hästi värske ja vimalikult rasvasem kala. Kalal eemaldatakse pea, saba ja sisikond, seejärel ligatakse kalast risti umbes poole tolli paksused viilud (steigid), mis asetatakse vimalikult külma vette, et kalast liguneks välja kogu veri. Umbes 20 minuti pärast vahetatakse vesi uue vastu ja nii vahetatakse vett vähemalt viis korda. Seejärel puistatakse soolamisnu phjale paks kiht meresoola, kalaviilud laotakse soola peale ning kaetakse taas soolaga, seejärel laotakse peale uus kiht kalu jne.
Nu kaetakse kaane ja surutisega ning jäetakse 3-4 nädalaks jahedasse kohta soolduma. Sooldumise ajal eemaldatakse vahepeal kaladele tusnud vedelik ja rasvad.
Enne söömist eemaldatakse kalaviiludelt sool, neid pestakse külma veega ja pannakse mneks tunniks kaussi koos unaäädikaga "tmbama". Seejärel eemaldatakse kalaviiludelt noaga nahk, selgroog ja tumeda lihaga osad.
Serveerimisel pannakse lakerda taldrikule, tibutatakse peale oliivili ja sidrunimahala. Peale raputatakse mista pipart, juurde pannakse punase sibula viilud.

On ka teistsuguseid lakerda valmistamise petusi, mne puhul loetakse kala soolduvaks ka vaid 6 tunniga.


Tuunikala-lakerda
Allikad:
Lakerda Wikipedias (inglise)
Lakerda portaalis about food
August, 2014

Vaata lisaks:

Harilik tuun (Thunnus thynnus)
Makrell ehk harilik makrell ehk Atlandi makrell ehk skumbria (Scomber scombrus)
Atlandi pelamiid (Sarda sarda)
Pelamiidid (Sarda)
Kalale.ee KIK